maj 7, 2014 - Galeria    Możliwość komentowania Świadectwa i fotorelacja z pielgrzymki do Krakowa na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII została wyłączona

Świadectwa i fotorelacja z pielgrzymki do Krakowa na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

Domowy Kościół diecezji siedleckiej pielgrzymował do Krakowa na kanonizację Jana Pawła II oraz Jana XXIII.

Zobacz świadectwa oraz fotorelację.

Gdy 29 września 2013 roku wracaliśmy z Pielgrzymki członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie zostało podjęte postanowienia ponownego przyjazdu na uroczystości związane z kanonizacją Papieża Polaka, które – jak przewidywaliśmy wtedy – będą w Krakowie organizowane. Tak się też stało, że większość uczestników wrześniowej pielgrzymki wyruszyła 26 kwietnia na pątniczy szlak, a ci którzy nie mogli, wsparli modlitwą i ofiarą. Udało się namówić do udziału kilkanaście osób nie mających dotychczas bliższego kontaktu z dziełami sługi bożego księdza Franciszka Blachnickiego i w ten sposób zebrać 46-osobową grupę. Mieliśmy również opiekę duchową zbuczyńskiego wikariusza księdza Marcina.

W imieniu członków Diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Siedleckiej z Białej Podlaskiej i Siedlec wyrażam radość, wdzięczność Bogu i ludziom, dzięki którym miała ona modlitewny, radosny charakter i bezpieczny przebieg. Załączam kilka zdjęć z naszej pielgrzymki i świadectwo jednej z uczestniczek.

Z radosnym Alleluja!

Roman Jastrzębski


Z Domowym Kościołem i Krucjatą Wyzwolenia Człowieka na kanonizacji w Łagiewnikach

Bogu dziękuję, że mogłam wziąć udział w pielgrzymce udającej się na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II do krakowskich Łagiewnik. Poza pielgrzymami ze Zbuczyna (najliczniejsza grupa) i Białej Podlaskiej byli też pielgrzymi z Siedlec.

Wyruszyliśmy o 4.15 z parkingu przy parafii Boże Ciało w sobotę, 26 kwietnia. Po drodze do Krakowa nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – z wierną kopią wileńskiego obrazu i kaplicy – w Skarżysku Kamiennej. Obraz ma pobłogosławione przez świętego od dziś papieża Jana Pawła II korony. Zostawiliśmy u Matki Bożej Miłosierdzia nasze podziękowania i prośby. Tu ucałowaliśmy relikwie JP II (stało się to w drodze powrotnej do Siedlec). 26 października tego roku sanktuarium zostanie ogłoszone Bazyliką Mniejszą. Sanktuarium jest centrum formacyjnym. Dzieło miłosierdzia wypełnia Dom Miłosierdzia, w którym jest noclegownia dla bezdomnych (od X do IV udzielono 6.300 noclegów) oraz jadłodajnia (wydająca rocznie 45.000 porcji), świetlica dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Około 50 wolontariuszy posługuje potrzebującym.

Po przybyciu do Krakowa pierwsze nasze kroki skierowaliśmy na cmentarz wojskowy przy ulicy Prandoty, aby pomodlić się przy grobie rodziców i bliskich krewnych Karola Wojtyły.
Kolejnym przystankiem w Krakowie była niezwykle ciekawa bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, prowadzona przez księży jezuitów. Ta monumentalna świątynia budowana była w latach 1909-1912. Od 1994 r. w bocznym filarze z prawej strony są w trumience relikwie błogosławionego Jana Beyzyma SI, który opiekował się trędowatymi na Madagaskarze. Po lewej stronie też na bocznym filarze jest posąg Rozalii Celakówny. Posługiwała ona jako pielęgniarka w Szpitalu św. Łazarza (naprzeciwko bazyliki). Jej proces beatyfikacyjny jest w toku (miała objawienia serca Pana Jezusa). Nad konfesjonałami są wzory bukietów kwiatowych z drzewa modrzewiowego (96). W olbrzymiej zakrystii podziwialiśmy intarsje na ścianach. Zauroczył nas ołtarz główny i ołtarze boczne, liczne mozaiki na ścianach. Jako biologa zaintrygował mnie paw, który jest symbolem wieczności (jedna z kompozycji nad ołtarzem). Tutaj dowiedzieliśmy się, że jezuici wydają Posłańca Serca Jezusowego (wersja elektroniczna www.poslaniec.co).
Następnie zwiedziliśmy katedrę na Wawelu i odwiedziliśmy grób Marii i Lecha Kaczyńskich, pomodliliśmy się przed krucyfiksem, przed którym modliła się święta królowa Jadwiga. Krótkie odwiedziny w Kościele Mariackim i wyjazd do Czernej, gdzie nocowaliśmy i stołowaliśmy się u Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Tam też, u ojców karmelitów uczestniczyliśmy w Eucharystii, odwiedziliśmy cmentarz przyklasztorny, muzeum ze zbiorami etnograficznymi i przyrodniczymi z misji, przeszliśmy Drogę Krzyżową w pięknym bukowym lesie, obok starej chatki pustelnika i muru okalającego dawną pustelnię (była do 1905r.) oraz modliliśmy się w kaplicy błogosławionego Rafała Kalinowskiego, przy jego doczesnych szczątkach.

A dzisiaj tj. 27 kwietnia wcześnie rano wyjechaliśmy do Krakowa-Łagiewnik. Wzięliśmy udział we mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII, transmitowanej z Rzymu, a oglądanej na telebimach. Gdy Ojciec św. Franciszek zakończył homilię, transmisje przerwano, a rozpoczęła się msza św. Polowy ołtarz u dołu zdobił cytat z Jana Pawła II, że gdy wszyscy dostąpią Miłosierdzia Bożego będzie pokój, a każdy człowiek będzie szczęśliwy. I rzeczywiście byliśmy szczęśliwi, że papież Jan Paweł II został kanonizowany, że tu w Łagiewnikach mogliśmy uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej, tu doznaliśmy wielu wzruszeń. I nie przeszkadzała wielonarodowa ciżba. My staliśmy miedzy III a IV stacją Drogi Krzyżowej, obok nas byli Czesi i polonia z USA (wyróżniała się jednolitymi, czerwonymi kurtkami z orłem w koronie na lewej piersi), Francuzi… Wszyscy odnosili się do siebie bardzo życzliwie. Gdybyż tak było codziennie…

W drodze powrotnej, w autokarze trwały gorące modlitwy i wypowiadane były przejmujące świadectwa. Jeszcze raz Bogu dzięki i do spotkania na pątniczym szlaku.

Uczestniczka pielgrzymki: SH


pielgrzymka01 pielgrzymka02 pielgrzymka03 pielgrzymka04 pielgrzymka05 pielgrzymka06 pielgrzymka07 pielgrzymka08 pielgrzymka09 pielgrzymka10 pielgrzymka11 pielgrzymka12