mar 1, 2023 - Aktualności    Możliwość komentowania Przyjęcie nowego Kręgu w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej została wyłączona

Przyjęcie nowego Kręgu w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej

Przyjęcie nowego Kręgu w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej
W każdy pierwszy piątek miesiąca członkowie Rejonu Pierwszego Ruchu Światło-Życie w Białej Podlaskiej gromadzą się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny na Eucharystii, która jest odprawiana w intencjach oazowych. W dniu 03.02.2023 r. msza ta była wyjątkowa dla Domowego Kościoła, ponieważ przeżywaliśmy dodatkową radość- pięć małżeństw, które zakończyły etap „pilotażu”, wyraziło pragnienie wstąpienia do Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formowania się według jej zasad. Eucharystię sprawowali nasi moderatorzy ks. Krzysztof Niestieruk i ks. Marek Kondej, którzy modlili się w intencji całej wspólnoty i jej nowych członków.

Ceremonia odbyła się w sposób bardzo uroczysty. Poszczególne małżeństwa, zgromadzone przed ołtarzem, osobiście wyraziły wolę włączenia się do Domowego Kościoła. Na znak tej decyzji przyjęły zapalone świece – jako symbol Jezusa, który jest naszym Światłem i Życiem. Członkowie nowego kręgu włączyli się też w posługę w czasie mszy świętej – w czytanie, śpiew i procesję z darami.

Po Mszy Świętej w salce parafialnej, odbyła się agapa. Przy ciastku i herbacie celebrowaliśmy to radosne wydarzenie, które było okazją do spotkania się w szerszym gronie. Nowy Krąg jest ósmym Kręgiem we wspomnianej wcześniej parafii.

Domowy Kościół jest wspólnotą, która pomaga czerpać z sakramentu małżeństwa, żyć nim i umacniać przez całe życie. Jego członkowie pogłębiają swoje wzajemne relacje, a także tworzą więzi we wspólnocie, która oddaje się na służbę Kościołowi. Nie zacytuję dokładnie, ale pewien ksiądz powiedział, że przystąpienie do wspólnoty to wyjście z anonimowej grupy i otwarte włącznie się w życie Kościoła. To następny etap naszego chrześcijańskiego dojrzewania i „życia w świetle”. Dziękujemy małżonkom nowego kręgu, że zdobyli się na taką decyzję, że są świadectwem pogłębiania swojej jedności i miłości oraz budowania głębokich relacji z Panem Jezusem, naszym Panem i Zbawicielem.

Para Rejonowa – Bogusława i Krzysztof Ciok, wyrażają swoją wdzięczność za dar wspólnej modlitwy i spotkania, za nowy krąg i za wszystkie osoby, którymi Pan Bóg się posłużył. Szczególnie podziękowania kierują w stronę gospodarza miejsca ks. Proboszcza Mariana Daniluka za otwartość, za okazywane serce i życzliwość. Dziękują również Marcie i Wojciechowi Bystrzyńskim, którzy pełnili posługę pary pilotującej za ich zaangażowanie i świadectwo oraz kapłanom ks. Krzysztofowi Niestierukowi i ks. Markowi Kondejowi – moderatorom posługującym Domowemu Kościołowi przy parafii pw. Narodzenia NMP za duchową opiekę, obecność i modlitwę.

Obrazem tego wydarzenia niech będą zamieszczone zdjęcia, którymi chcemy dzielić się ze wszystkimi oazowiczami, aby każdy doświadczył tego wspólnego dobra.

Joanna Dziedzic-Florek
przyjecie-kregu-2023

przyjecie-kregu-2023-1

przyjecie-kregu-2023-2

przyjecie-kregu-2023-3

przyjecie-kregu-2023-4