sty 30, 2016 - Aktualności    Możliwość komentowania Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Diakonii Życia Diecezji Siedleckiej została wyłączona

Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Diakonii Życia Diecezji Siedleckiej

 

2

30.01.2016 roku w Domu „Moria” w Łukowie odbył się Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Diakonii Życia Diecezji Siedleckiej. Spotkaniu przewodniczył ks. Józef Sobotka – moderator diecezjalny KWC. Na część formacyjną złożyły się dwa tematy („Twórczy sprawdzian miłości” i „Wobec zagrożeń”) z programu formacyjnego KWC na rok 2015/2016.

Ten program formacyjny, realizowany na kolejnych spotkaniach jest dla uczestników obu diakonii podstawą do stałej pracy zgodnie z hasłem roku: ”Wsłuchując się w świadków miłosierdzia”. Podczas rozważania fragmentów Pisma Świętego, w których w sposób szczególny Bóg objawia swoje miłosierdzie, oraz fragmentów encykliki świętego Jana Pawła II „Dives in misericordia” i Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej uczestnicy spotkania dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, jak dostrzegać zagrożenia i działać, aby urzeczywistniać miłosierdzie w stosunku do bliźnich i świadczyć o nim w swoich środowiskach. W związku z tym, że tegorocznemu, 49-temu Tygodniowi Modlitw o Trzeźwość Narodu (9-13lutego), przyświeca hasło „Młodzi nie dajcie się zniewolić”, natchnieniem do modlitwy i działania w tym czasie, dla członków diakonii powinny być słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się żyć wbrew obiegowym opiniom i sprzecznym z Bożym prawem propozycjom. Odwaga wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości! Nie dajcie się zniewolić! Nie dajcie się uwieść ułudom szczęścia, za które musielibyście zapłacić zbyt wielką cenę, cenę nieuleczalnych często zranień lub nawet złamanego życia.” (Sandomierz 1999 r.)

Punktem centralnym była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Marka Andrzejuka moderatora Ruchu Światło Życie Diecezji Siedleckiej i ks. Józefa. Dzień skupienia zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, a szczególnie księdzu Józefowi. W imieniu naszych księży moderatorów, Anny i Marka Wójcickich – pary odpowiedzialnej za DŻ, ks. dziekana Stanisława Chodźki i własnym zapraszamy do Zbuczyna 2 kwietnia 2016 roku na kolejne spotkanie.

K. i R. Jastrzębscy – para odpowiedzialna za KWC w Diecezji Siedleckiej.