mar 17, 2016 - Aktualności    Możliwość komentowania Centraln Oaza Matka (COM) ______ 13-16.05.2016 została wyłączona

Centraln Oaza Matka (COM) ______ 13-16.05.2016

com

W dniach 13-16 maja 2016r. w Centrum Ruchu Światło-Życie
w Krościenku, jak co roku, będziemy świętowali
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Centralną Oazę Matkę (COM)

 W tym roku w dniach 13-15 maja 2016, pierwszy raz w naszej parafii, został zorganizowany wspólny wyjazd na Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (na COM ) do Krościenka n. Dunajcem.

 

13 maja(piątek) godz.7.00 wyjazd z parkingu przy parafii na Brzeskiej.

w Krościenku będziemy ok.godz.15.00

15.00 Zakwaterowanie

15.30 Obiadokolacja

20.00 Eucharystia połączona z nieszporami w Wieczerniku na Kopiej Górce lub kościół dolny (zależy od pogody)

 

Koszt wyjazdu ( szacowany dla grupy 30 osobowej) wynosi 330 zł od osoby i obejmuje: koszt przejazdu, wejściówka na COM, 2 noclegi, ubezpieczenie NW oraz wyżywienie tj.:

13 maja: obiadokolacja

14 maja: śniadanie, obiad, kolacja,

15 maja: śniadanie i obiad.

 

Powrót 15 maja po zjedzeniu obiadu i spakowaniu się.

 

Na czas podróży w obie strony zabieramy jedzenie we własnym zakresie.

 

Jeśli większość będzie zainteresowanie, to w niedzielę przed wyjazdem, możemy zajechać do Pijalni Wód Leczniczychw Szczawnicy leżącej 7 km od Krościenka (która jest w niedzielę otwarta do g.17.00).

Powrót do Białej Podlaskiej ok. godz. 1-ej w nocy.

 

Z racji, że na Zesłanie Ducha Świętego do niedużego Krościenka przyjeżdża bardzo duża liczba pielgrzymów i baza noclegowa w Krościenku nie zawsze mieści wszystkich uczestników, dlatego Pani u której zarezerwowaliśmy fajne pokoje dała nam czas tylko 10 dni na potwierdzenie rezerwacji. Po tym czasie będę musiała dokonać przedpłaty.

 

Dlatego BARDZO PROSZĘ o zrobienie Namiotu Spotkania i zastanowienie się nad zaproszeniem i jak najszybsze zgłoszenie do nas po  godz.19 00– tel. 668434511 (tel.Beata). Jeśli nie odbiorę telefonu to oddzwonię.

 

 

 

 

CENTRALNA   OAZA   MATKA

 

Każdego roku uroczystości te gromadzą, w Wieczerniku na Kopiej Górce, ogromne rzesze członków naszego Ruchu Światło-Życie.

Ten piękny czas , jest wypełniony modlitwą, podczas której będziemy przyzywali  Ducha Świętego dla całego Kościoła, w tym szczególnie dla wszystkich posługujących i uczestniczących w Oazie Żywego Kościoła 2016 r.

Będziemy się modlili za kandydatów na animatorów OAZ  oraz przyszłych członków Stowarzyszenia DIAKONIA, dla nich też będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.

Niech ta wielka wigilia modlitewna będzie również okazją do dziękczynienia .

Gorąco zapraszamy wszystkich CZŁONKÓW RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE do wspólnego wyjazdu aby zaczerpnąć Ducha Świętego wraz z licznymi Jego Darami, które nam przygotował oraz do wzięcia udziału w tym przepięknym czasie modlitwy i czuwania przeplatanego wzniosłymi śpiewami przywołującymi Ducha Świętego.

Pamiętajmy również aby rozpocząć Nowennę  przed Zesłaniem Ducha Świętego, która będzie miała swe zakończenie właśnie w Wieczerniku na Kopiej Górce.

Wielkie wołanie o moc i światło Ducha Świętego jest zadaniem szczególnie aktualnym, zarówno w kontekście naszych rodzin, kręgów, Planu „Ad Christum Redemptorem 2” jak również wydarzeń z ostatnich miesięcy w naszej Ojczyźnie i Europie.

Nasza Ojczyzna potrzebuje ciągle odnowy duchowej w mocy Ducha Świętego, dlatego powinniśmy się o to gorliwie modlić, wzywając  Ducha Świętego, aby zstąpił na nas, udzielając nam swoich Darów i aby „odnowił oblicze ziemi, Tej ziemi”.

Nasze zaproszenie na COM  poprzemy naszym świadectwem, gdyż właśnie tam wszystko się zaczęło.

Wyjazd zaproponowali nam znajomi z DK, dokładnie tak jak my teraz proponujemy Wam. Zgodziliśmy się pojechać z posłuszeństwa i z ciekawości.

Pomysł niezbyt się podobał, bo niósł za sobą spory wydatek, no i co zrobić z córką – zabrać czy zostawić u dziadków. Wybraliśmy drugą wersję. Pojechaliśmy sami.

Na COM-ie czas był bardzo intensywnie wypełniony, tak też będzie i w tym roku, bo Duch Święty nie marnuje czasu. Modlitwy na przemian ze śpiewem chóru  sprawiały, że Duch Święty dotykał nas namacalnie. Czuliśmy Go dookoła i w sobie nawzajem. Hojność Ducha Świętego przerosła nasze oczekiwania. Zabrał lęki, dał chęci i zapał do pracy dla Ruchu. Zabrał zgubne porównywanie się, dał pragnienie służby i radość ze służby. Kochany Nasz Pan obdarzył nas jeszcze wieloma innymi darami, o których nie wypada nam teraz mówić, ale wierzcie  nawet takimi, o których nie śniliśmy. Rok później pojechaliśmy znowu, ale tym razem zabraliśmy Julię. Tak bardzo pragnęłam, aby i ją Pan obdarował swymi darami, tak jak nas i się nie zawiodłam.

Ciągle wychwalamy Pana za zdroje łask jakie na nas zlewa i wiemy, że Duch Święty działa i tu w Białej, ale chcieliśmy przeżyć  Zesłanie Ducha Świętego w Centrum Naszego Ruchu, przy grobie naszego założyciela, bo sądzimy, że właśnie on wyprosił nam te dary, które są potrzebne, aby służyć w Naszym Ruchu.

Od tamtego maja co roku temat wyjazdu na COM do Krościenka próbowałam poruszyć, ale nie było pozwolenia na taki wyjazd. Tym razem udało się. Nasz Pan czeka w tym roku na delegację z Białej na COMie w Krościenku.

To SAM JEZUS CIĘ zaprasza, a my tylko mamy Wam to przekazać. Ufamy, iż przyjmiecie Jego zaproszenie.

                                                                                                                      B. M. Maleńczyk

 

 

 

Wstępny Program COM AD 2016 ( na bazie roku 2015)

 

PIĄTEK – 13 maja

20.00 Eucharystia połączona z Nieszporami

SOBOTA – 14 maja – Dzień Diakonii

6.30 Śniadanie

7.30 Udamy się  na Jutrznię

8.00 Jutrznia – zakończenie nowenny

10.00 Celebracja Sakramentu Pokuty

(modlitwa wstawiennicza)

12.30 Dzielenie się słowem Bożym w grupach

13.30 Obiad

 

WIGILIA NIEDZIELI PIĘĆDZIESIĄTNICY

15.30 Przygotowanie do Eucharystii

16.00 Uroczysta Msza Wigilijna

Kolacja

19.00 Nieszpory – z błogosławieństwem włączającym do Stowarzyszenia DIAKONIA

20.30 Wielka wigilia modlitewna – NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ

 

NIEDZIELA PIĘĆDZIESIĄTNICY – 15 maja – Dzień Animatora

7.00 Śniadanie

8.00 Udamy się  na Jutrznię

8.30 Jutrznia z błogosławieniem animatorów

10.45 Przygotowanie Eucharystii

11.00 Zgromadzenie Eucharystyczne z rozesłaniem OAZ

13.00 Obiad

 

PONIEDZIAŁEK – 16 maja – Dzień Moderatora